Monitory pacjenta ICARD M z ekranami 8,4"

Monitory przeznaczone do zastosowań stacjonarnych oraz transportowych. Małe wymiary i waga umożliwiają użycie monitora praktycznie w każdych warunkach, przy dowolnym łóżku (nawet na korytarzu), z możliwością natychmiastowego przeniesienia w inne miejsce.

Prosta obsługa, rozbudowane funkcje autodiagnostyczne i automatyczna kalibracja sprawiają, że ICARD M jest konstrukcją przyjazną dla użytkownika, gwarantującą wieloletnią pracę przy niskich kosztach eksploatacji.

Oferowane wersje

Oferowane wersje monitorów ICARD M różnią się zestawem nadzorowanych parametrów. Każdy parametr wyświetlany jest w innym kolorze, a kontrastowy i jasny wyświetlacz sprawia, że obraz jest przejrzysty i czytelny, nawet z odległości kilku metrów.


Oferujemy pomiary i nadzór następujących parametrów:
  • EKG - kabel trój- lub pięcioelektrodowy. Równoczesna prezentacja 1, 2 lub 3 odprowadzeń, pomiar częstości akcji serca, sygnalizacja akustyczna i optyczna QRS.
  • SATURACJA (SpO2) - pomiar za pomocą szerokiej gamy czujników, np. na palec, ucho, dłoń lub stopę dziecka. Pomiar częstości tętna na obwodzie i prezentacja pletyzmogramu.
  • BEZKRWAWY POMIAR CIŚNIENIA (NIBP) - pomiar uruchamiany ręcznie lub automatycznie. Automatyczna korekcja zadanego ciśnienia pompowania mankietu, specjalny algorytm pomiarowy dla noworodków. Szeroka gama mankietów - od otyłych dorosłych do noworodków.
  • INWAZYJNY POMIAR CIŚNIENIA (IBP) - pomiar jednokanałowy za pomocą typowych przetworników jednorazowych. Automatyczne ustawianie skali i wstępnych granic alarmu w zależności od wybranej etykiety opisującej rodzaj mierzonego ciśnienia.
  • KAPNOGRAFIA (CO2) - pomiar w strumieniu bocznym ETCO2, FiO2 i częstości oddechu. Prezentacja fali, nadzór bezdechów, sygnalizacja okluzji. Przepływ próbki pomiarowej - 50 ml/min.
  • TEMPERATURA - jednokanałowy pomiar za pomocą sond standardu YSI400.

Ze względu na przejrzystość danych prezentowanych na ekranie, nie zalecamy wyboru wersji z większą ilością torów pomiarowych, niż cztery. Przy większej ilości mierzonych parametrów polecamy monitory z ekranem o przekątnej 12,1 cala.

Wszystkie wersje można stosować do monitorowania pacjentów w pełnym zakresie wieku - od noworodków do dorosłych, pod warunkiem doboru odpowiedniego wyposażenia (elektrod EKG, czujników i mankietów).

Mierzone parametry nadzorowane są w układzie alarmów z sygnalizacją akustyczną i optyczną. Zmierzone wartości gromadzone są w pamięci w postaci trendów. Na ich wykresy użytkownik może wstawiać znaczniki, oznaczające ważne momenty, np. podanie leku. Zgromadzone trendy można przeglądać do 48 godzin wstecz przy maksymalnej częstości zapisów co 15 sekund.

Sterowanie funkcjami aparatu odbywa się za pomocą gałki przesuwającej na ekranie kursor po możliwych do wyboru opcjach. Wciśnięcie gałki akceptuje wybraną opcję. Wszystkie komunikaty i menu aparatu dostępne są w językach: polskim, angielskim, czeskim, słowackim i rosyjskim.